Křemenec

Křemenec je krásný kámen na pohled načervenalý kámen, který se hodí třeba na horní vrstvu Vašeho saunového topidla. Doporučujeme zejména pro kamna na dřevo. Využijte našeho kamenného poradenství. 

Varianta
Skladem Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
49 Kč 499 Kč 840 Kč od 49 Kč 40,50 Kč bez DPH 412,40 Kč bez DPH 694,21 Kč bez DPH od 40,50 Kč bez DPH
Kategorie: Přírodní sauna

KŘEMENEC (Kvarcit)

Krásný kámen na pohled s úžasnými vlastnostmi.

Kámen je tepelně a mechanicky odolný. Má vysokou hustotu a minimální absorbci vody. Kameny z křemence se vyznačují velkou tepelnou vodivostí a značnou tepelnou kapacitou. Takže je ideální pro saunové topidlo. Tento typ kamene se doporučuje používat zejména v kamnech na dřevo. Křemenec nevyzařuje žádné škodlivé nečistoty. Jde o ušlechtilý kámen, velmi vhodný pro spodní vrstvy kamenů, díky svým tepelným a mechanickým vlastnostem.

A pro zdraví dýchacích orgánů – nadechněte se v sauně!

Tato hornina je složena téměř výhradně z křemene, který má zdraví prospěšné účinky na dýchací orgány.

 

Naše doporučení:

Pozor kámen nemá rád teplotní šoky. Chcete-li polévat hodně polévat kamna studenou vodou nebo aplikovat ledovou tříšť na kameny, nedávejte kámen do horní vrstvy. Také ho nedoporučujeme do blízkosti topných spirál el. kamínek. 

 

Služba kamenného architekta

Věnujte pozornost svým kamenům. Pokud budete mít kameny a kamna v pořádku šetříte energii, vytápění je efektivnější, můžete se saunovat rychleji po zatopení. Navíc pokud vhodně sestavíte vrstvy kamenů v kamnech s různými druhy kamenů, ovlivníte saunový zážitek. Víte o tom, že můžete doplnit kameny železnými - litinovými koulemi? Kameny ovlivňují jaké budete mít teplo a také jaká bude pára při polití kamenů!

Kameny mají také ozdravné funkce a saunování získává další rozměr. Vyberte si z naší nabídky kamenů pro saunování s ohledem na jejich zdravotní funkce (s využitím poznatků litoterapie).

Více informací najdete na stránce Saunového mága: Kameny do sauny | Saunový mág (saunovymag.cz) 

Vybírejte dodavatele saunových kamenů tak, abyste měli jistotu v kvalitě a dobrý poměr cena / výkon. Skutečně není kámen jako kámen. A proto zde máte nás - saunové profesionály. Rádi Vám poradíme!

Pro větší hmotnost objednávky než 31,5kg nás prosím kontaktujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: