Čugun . Litinové koule

Litinové koule do saunových kamen - doplněk pro saunové kameny

Litinové koule vylepší funkci Vašeho saunového topidla. 

Varianta
Na objednávku Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
390 Kč 750 Kč 1 870 Kč od 390 Kč 322,31 Kč bez DPH 619,83 Kč bez DPH 1 545,45 Kč bez DPH od 322,31 Kč bez DPH
Kategorie: Přírodní sauna

ČUGUN. LITINOVÉ KAMENY

Jsou ideální k umístění mezi kameny v saunovém topidle. Můžete je dát mezi kameny nebo na povrch kamen. Pro speciální efekt je možné dát na spodní vrstvu jen litinové koule (kamna na dřevo). Mnohdy však stačí umístit i menší množství koulí pro zvýšení akumulace tepla. Výhoda litiny je obrovská akumulace energie a tepla. Jen tak něco je neochladí.

Používají se hodně při tradiční ruské baně, tedy v ruských saunových kamnech.
Od pradávna (asi od 14. století) se v saunových kamnech používala litina - koule se používaly k výrobě páry ve vojenských polních podmínkách, v baně, v koupelích, v sauně. Tepelná kapacita litiny je o 20 % vyšší než tepelná kapacita kamene a tepelná vodivost je 30krát vyšší. To je důvod, proč litinové koule v kamnech umožňují několikanásobně rychleji zahřát celý prostor kamen i vlastní potírny. Pára generovaná litinou je velmi suchá a horká. Pokládání litinových koulí spolu s se saunovými kameny slouží k vyrovnání vlhkosti a získání příjemné, měkké a zdravé páry.

Doporučujeme tam, kde se kameny hodně polévají, nebo tam kde chcete více akumulovat teplo (pomoci saunovému topidlu a kamenům v akumulaci teploty). Jsou také zajímavé na pohled. 

Množství v kompletním balení: 6 kg (6 koulí).
Možnost zakoupit i menší množství - vyberte si z nabídky variantu (počet koulí čugun).

Trvanlivost cca 6 let

Doporučujeme se poradit o vhodném umístění ve Vašich kamnech.

Služba kamenného architekta

Věnujte pozornost svým kamenům. Pokud budete mít kameny a kamna v pořádku šetříte energii, vytápění je efektivnější, můžete se saunovat rychleji po zatopení. Navíc pokud vhodně sestavíte vrstvy kamenů v kamnech s různými druhy kamenů, ovlivníte saunový zážitek. Víte o tom, že můžete doplnit kameny železnými - litinovými koulemi? Kameny ovlivňují jaké budete mít teplo a také jaká bude pára při polití kamenů!

Kameny mají také ozdravné funkce a saunování získává další rozměr. Vyberte si z naší nabídky kamenů pro saunování s ohledem na jejich zdravotní funkce (s využitím poznatků litoterapie).

Více informací najdete na stránce Saunového mága: Kameny do sauny | Saunový mág (saunovymag.cz) 

Vybírejte dodavatele saunových kamenů abyste měli jistotu v kvalitě a dobrý poměr cena / výkon. Skutečně není kámen jako kámen. A proto zde máte nás -saunové profesionály. Rádi Vám poradíme!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: